[NOVOSTI] Arhiva za: 05 / 2020

UPISI U PRVI RAZRED 26.05.2020.  davorka.gorek

UPISI U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA šk. god. 2020./2021.

Obzirom na specifičnu epidemiološku situaciju i organizacijske mogućnosti, za pregled u Školi potrebno je prethodno se telefonski naručiti ili poslati email radnim danom u vremenu od 8-12 h:

Termini testiranja:

2.6.2020. (utorak), 4.6.2020. (četvrtak) - ujutro od 8.00 - 14.00 h

3.6.2020. (srijeda), 8.6.2020. (ponedjeljak) - popodne od 12.00 - 18.00 h

Kod dolaska donijeti, ukoliko postoji povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, rješenje o tjelesnom oštećenju, mišljenje predškolske ustanove.

Upute o potrebi pridržavanja mjera zaštite

• Molimo doći u dogovorenom terminu.
  • Dolazak djeteta samo s jednim roditeljem.
  • Ulazak u ustanovu - molimo pričekati pred glavnim ulazom škole do dolaska djelatnika koji će Vas pozvati da uđete.
  • Na ulasku u prostor škole potrebno je dezinficirati ruke i obuću.
  • Donijeti Izvadak iz matice rođenih, OIB djeteta.
  • Predviđeno je vrijeme samog pregleda u trajanju oko 30 minuta.

NASTAVA U ŠKOLI OD 25. SVIBNJA 21.05.2020.  ivo.karaca

Poštovani roditelji,

prema novim uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo stekli su se uvjeti za povratak u školske klupe učenika od 1. do 4. razreda.

Molim vas da pažljivo proučite upute HZJZ-a kako bi svi bili spremni za uspješnu organizaciju nastave.

Očekujemo da će u školu doći svi ili većina učenika. Svi naši učenici bit će u istim skupinama (razredima) jer su učionice dovoljno prostrane da budu zajedno, uz poštivanje preporučenog razmaka.

Prema informacijama iz Minstarstva, roditelji koji se odluče da ne pošalju svoje dijete u školu trebat će predočiti valjan razlog.

Školski prijevoz će biti organiziran i ne očekujemo gužve u autobusima.

Za sada preporučujemo da roditelji koji su u mogućnosti osobno dovezu djecu u školu. U ponedjeljak ćemo utvrditi točan broj učenika i sukladno tome mogućnost sigurnog prijevoza školskim autobusima. Taj dan ćemo također imati i točan broj učenika koji će koristiti produženi boravak s kojim bi onda započeli od utorka 26. svibnja.

Sve dodatne informacije možete saznati od učiteljica i razrednica.

Ravnatelj: Ivo Karača

Upute HZJZ

Preporuka roditeljima

OBAVIJEST ZA BUDUĆE PRVAŠIĆE 08.05.2020.  davorka.gorek

Poštovani roditelji budućih prvašića,

zbog izvanredne epidemiološke situacije ove godine kasnimo s liječničkim pregledima prije upisa u prvi razred i roditelji još uvijek nemaju pravu informaciju

U privitku se nalazi ažurirana Obavjest o rasporedu pregleda djece dorasle za upis u prvi razred OŠ na školskom području Ispostave Jastrebarsko, ažuriranu obavijest ZZJZZZ s kontakt podacima te letak kojeg  ispunjavaju roditelji  i šalju mailom prije pregleda.

Ažurirana obavijest za pregled Raspored pregleda Letak kojeg ispunjavaju roditelji

Srdačan pozdrav,

Gordana Pasecky

Stručne suradnice:

Antonija Karamtić, Davorka Gorek

Moj kraj je brežuljkasti zavičaj 08.05.2020.  sanja.susnjara1

Nastava na daljinu teče svojim tijekom, a onda odjednom izrodi biser.

Fran Valečić, učenik 3. razreda PŠ Repišće za jedan sat Likovne kulture odabrao je teži od dva ponuđena zadatka.

Povezao je sadržaje Hrvatskog jezika, Prirode i društva te Likovne kulture kako bi izradio brošuru o svom zavičaju.

Tatu je zamolio da mu na pisaču ispiše kartu Republike Hrvatske, a mamu na kraju da njegove stranice poveže u brošuru.

Sav ostali posao: istraživanje, pisanje i likovno oblikovanje brošure odradio je sam.

Kako je to napravio pogledajte u e-brošuri koju je za ovu priliku napravila naša knjižničarka Sanja Šušnjara Raić, te je dodala u zbirku e-Knjižnice OŠ Klinča Sela, gdje će ostati trajno dostupna korisnicima, brošuru Moj kraj je brežuljkasti zavičaj pogledajte ovdje.

Fran je svoju učiteljicu učinio jako ponosnom.

Edita Šorman Pustaj

NASTAVA ZA UČENIKE OD OD 11. SIJEČNJA 01.05.2020.  ivo.karaca

Dragi roditelji i učenici,
u sklopu treće faze ublažavanja mjera vezanih za koronavirus Vlada Republike Hrvatske donijela je odluku da se od 11. svibnja omogući povratak učenika razredne nastave u škole. Hrvatski zavod za javno zdravstvo izradio upute je kako bi trebala biti organizirana nastava. U Uputama su navedene temeljne odrednice ponašanja učenika, učitelja i roditelja prilikom povratka u škole.
Uputa HZJZ

Ministarstvo znanosti i obrazovanja je na osnovu Uputa HZJZ izradilo Preporuke za organizaciju nastave u kojoj je detaljno razrađena i uloga roditelja. U komunikaciji s razrednicama učenika od 1.-4. razreda dobit ćete sve potrebne dodatne informacije.
Roditelji i škola.

VIRTUALNE UČIONICE