[NOVOSTI] Arhiva za: 03 / 2021

Poštovani sudionici Županijskog natjecanja iz geografije,

na niže navedenoj poveznici možete vidjeti ljestvice privremenog poretka, nakon provedenog vrednovanja ispita sa županijske razine natjecanja iz geografije.

Žalbe se zaprimaju 28. ožujka 2021. sa službene mail adrese učenika. Ljestvice konačnog poretka bit će objavljene 30. ožujka 2021.

Svim sudionicima i mentorima čestitamo na izvrsnim rezultatima! Smile

LJESTVICE PRIVREMENOG PORETKA, ŽUPANIJSKO GEOGRAFIJA - KLIKNITE OVDJE!

LJESTVICE KONAČNOG PORETKA, ŽUPANIJSKO GEOGRAFIJA
KLIKNITE OVDJE!

Državno povjerenstvo iz geografije će do 2. travnja 2021. godine na mrežnim stranicama AZOO-a objaviti objedinjene liste predloženika te označiti učenike koji se pozivaju na Državno natjecanje iz geografije.

Dani hrvatskoga jezika 25.03.2021.  marija.brajkovic

21. veljače slavimo Međunarodni dan materinskog jezika.

Upravo na taj datum započinje Mjesec hrvatskoga jezika kada posvećujemo posebnu pažnju ljepoti i raznolikosti hrvatskoga jezika. Prema odluci Hrvatskoga sabora, od 11. do 17. ožujka obilježavaju se Dani hrvatskog jezika.  Kao što navodi Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje: "Ovom manifestacijom želimo istaknuti važnost očuvanja materinskoga jezika, svih njegovih narječja i dijalekata te upoznati javnost s bogatom hrvatskom jezičnom baštinom i sjajnom jezičnom poviješću. "

Svjetski dan osoba s Down sindromom 22.03.2021.  pedagog

21. ožujka obilježava se Svjetski dan osoba s Down sindromom. Datum simbolizira tri reprodukcije 21. kromosoma, što je glavno genetsko obilježje osoba s Down sindromom. U znak podrške, promicanja i prihvaćanja različitosti, taj dan oblačimo šarene čarape. Naši učenici su s veseljem podržali ovu akciju te sa svojim učiteljicama i učiteljima razgovarali o tome koliko bogatstvo se krije u našim različitostima. Stoga svi zajedno učimo uživati i cijeniti svaku posebnost i razliku koja nas čini jedinstvenima,  stvarajući na taj način bolje društvo.

Međunarodni dan prava žena 08.03.2021.  pedagog

Godine 1977. Ujedinjeni narodi proglasili su 8. ožujka "Međunarodnim danom prava žena" koji se od tada obilježava svake godine te simbolizira dugu povijest borbe za ženska prava, pravo glasa i pravo na rad. Tim povodom, učenici 6.a razreda uz podršku pomoćnice u nastavi Nataše Margaret Mitrovski, svim djelatnicama naše škole poklonili su ruže te na taj način osvijestili važnost doprinosa žena društvu u Hrvatskoj, svijetu i našoj školi.

Čestitkama se pridružuje i Osnovna škola Klinča Sela te želi sretan Međunarodni dan žena! Smile

Naša škola ove je godine domaćin Županijskog natjecanja iz geografije koje će se održati u četvrtak, 25. ožujka u 10:00 sati.

Popis učenika koji su pozvani na Županijsko natjecanje KLIKNI OVDJE.

Čestitamo učenicima i mentorima te im želimo puno upjeha u daljnjem natjecanju! Smile

Dan palačinki u produženom boravku 05.03.2021.  pedagog

Ima li bolje užine od palačinki? Neki ih vole s medom, marmeladom, čokoladom, neki dodaju voće, maslac od kikirikija, mogućnosti su raznovrsne. Stoga su naši učenici u produženom boravku obilježili Dan palačinki. U tome su im pomogle njihove učiteljice, ali i naše vrijedne kuharice i kuhar koji su za njihovu užinu pripremili palačinke za degustaciju. Učenici i učenice su zaista uživali u ovom posebnom danu. Smile

DAN PALAČINKI

Učenice Gabriela Dropuljić, Ana Paola Kufrin i Veronika Vukušić sudjelovale su u kvizu znanja na županijskoj razini 1. ožujka 2021. te se plasirale na državnu razinu natjecanja, riječ je o Nacionalnom projektu za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - Natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda".

Tema ovogodišnjeg natjecanja glasi: "U svijetu knjiga", odabrani naslovi su: 1. Miris knjige, Jadranka Klepac (Naklada Ljevak), 2. Matilda, Roald Dahl (Mozaik knjiga), 3. Demon školske knjižnice, Morea Banićević (Hangar 7), 4. Tom Gates : Svjetski dan knjige : Najbolji u povijesti (dosad), Liz Pichon (Školska knjiga)

DAN RUŽIČASTIH MAJICA 01.03.2021.  pedagog

Svake godine, zadnju srijedu u veljači obilježavamo Dan ružičastih majica - Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Želimo da se učenici u školi osjećaju sigurno, uče i poštuju jedni druge. U videu možete pogledati radove naših učenika.

Dan ružičastih majica, 24.2.2021.

59 dana do kraja nastavne godine [21.6.2024.]

« | ožujak 2021 | »