[NOVOSTI] Arhiva za: 11 / 2022

Festival prava djece 2022. 30.11.2022.  pedagog

Sudjelovali smo na 14. Festivalu prava djece u organizaciji Udruge za promicanje stvaralaštva i jednakih mogućnosti Alternator, koji se održavao od 12. listopada do 15. studenog 2022. Za ovogodišnju središnju temu odabrano je mentalno zdravlje djece i mladih te su filmove snimala djeca, a selektirani su iz revija Hrvatskog filmskog saveza te su uz filmove bile pripremljene radionice koje je izradio Forum za slobodu odgoja. U Festivalu su sudjelovali učenici 6.c koji su pogledali film “Nasilje nije kul” te smo kroz radionicu razgovarali o vrstama nasilja, kako prepoznati nasilje te na koji način reagirati kada vidimo nasilje nad drugom osobom ili kada se to događa nama. Učenici 7.b pogledali su film “Kako biti nekome plus?” te smo s njima odradili radionicu o etiketiranju i razgovarali na koji način naše ponašanje i naše riječi utječu na druge učenike. U 5.b smo gledali film “Mobi-Zombi” te razgovarli o važnosti i opasnostima suvremene tehnologije, koliko vremena provodimo na mobitelima i društvenim mrežama, kako to utječe na nas, naše zdravlje, koncentraciju. Učenicima je zanimljivo jer su filmove radili upravo učenici kao i oni te im se sviđa vidjeti na koji način njihovi vršnjaci razgovaraju i razmišljaju o ovim temama. Na ovaj način pokušavamo djeci osvijestiti važne teme te prevenirati pojavu fizičkog, psihičkog, elektroničkog i drugih oblika nasilja, ovisnosti o medijima te razgovarati o temama koje su njima bliske, osvještavati na koji način naše ponašanje utječe na druge. Nasilje nikad nije rješenje te porukom “Vrati mu/joj na isti način” dolazimo do začaranog kruga nasilja. Djecu potičemo da razgovaraju, kažu što im smeta, da jedni druge uvažavaju, podržavaju, ohrabruju.

Natjecanje Dabar 2022. 21.11.2022.  pedagog

10. studenoga 2022. godine u našoj školi po treći put održano je Međunarodno natjecanje Dabar. Radi se o međunarodnoj inicijativi koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Natjecanje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Uz mentorstvo učiteljica iz produženog boravka, Anite Lovrić, Mateje Frketić Vrbanić i Marije Brajković te učiteljice informatike Daniele Kuharić u kategoriji mikrodabar imamo 4 učenika među 10% najboljih: L.L., 1.a, S.K., 1.b, M.J., 2.a i J.V., 2.b. Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju i ostvarenim rezultatima!

SUDOKU natjecanje 05.11.2022.  lvinovrski

Rezultati SUDOKU natjecanja, školska razina.

Hrvatska Mensa u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje u petak 4.11.2022. organizirala je SUDOKU natjecanje u kojemu je već drugi put sudjelovala i naša škola.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje 05.11.2022.  lvinovrski

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje tradicionalno se obilježavaju sredinom listopada. Tom prilikom zahvaljujemo za hranu i plodove zemlje. Ove godine smo svemu tome dodali i humanitarnu notu. Tijekom prošlog tjedna učenici sedmih razreda organizirali su prodaju vlastitih pekarskih proizvoda, a sav prikupljeni novac bit će za potrebe financiranja njihovog maturalnog putovanja. Pripremili su, zajedno s roditeljima, ukusne i fine pekarske proizvode, pokazali svoje organizacijske i poduzetničke vještine i uspješno prodali sve svoje proizvode. I ovaj put se pokazalo da se sve može kad se male ruke slože.

Zahvaljujemo svima koji su podržali ovu akciju pripremom, prodajom ili kupnjom njihovih proizvoda.

Kako su obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje učenici u razrednoj nastavi pogledajte u videu.

59 dana do kraja nastavne godine [21.6.2024.]

« | studeni 2022 | »