Uskrs 2024. 28.03.2024.  lvinovrski

Dana 22. ožujka 2024., u Osnovnoj školi Klinča Sela, održano je Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica”. Ukupno 25 učenika, od 2. do 8. razreda, sudjelovalo je u ovom izazovnom natjecanju. Vrijeme početka natjecanja bilo je 12:30 sati (isto vrijeme za sve sudionike), 2. i 3. razredi su imali 60 minuta, a ostali razredi 75min za rješavanje zadataka.

Natjecanje je privuklo učenike različitih razreda, a njihova matematička spretnost došla je do izražaja. Zadatci su bili izazovni, ali su učenici pokazali veliku motivaciju i trud.

Rješenja zadataka objavljena su na mrežnim stranicama Hrvatskog matematičkog društva. Također 29. 4. 2024. bit će objava neslužbenih rang – lista, a konačna objava rang-lista 3.5.2024.

Čestitke svim sudionicima na hrabrosti i zalaganju te se veselimo i idućem natjecanju “Klokan bez granica”!

Poštovani sudionici Županijskog natjecanja iz geografije,

nakon danas provedenog Županijskog natjecanja i žalbenog postupka, objavljujemo i na ovaj način ljestvice konačnog poretka po kategorijama.

Svim natjecateljima i mentorima čestitamo na uspjehu te im želimo sretan i uspješan nastavak natjecanja!

OSNOVNE ŠKOLE:

SREDNJE ŠKOLE

Međunarodni dan matematike i Dan broja Pi 19.03.2024.  lvinovrski

Svjetski dan broja 𝞹 koji je također postao Međunarodni dan matematike obilježava se diljem svijeta 14. ožujka. Taj dan je odabran jer je 3.14 najjednostavnija aproksimacija broja 𝞹 (pi) kada prvo napišemo mjesec, a zatim dan. Ovaj dan ima poseban značaj jer promiče matematiku i potiče interes učenika, studenata i zaljubljenika u matematiku. Obilježavanje Dana broja π može potaknuti kreativnost, istraživanje i razumijevanje matematičkih konstanti, a škole ga mogu iskoristiti za edukativne aktivnosti, kvizove, izradu plakata i pjesmica o matematici

Druga izvanučionička nastava za učenike od 5. do 8. razreda organizirana je 12. ožujka. Učenici petog razreda posjetili su Muzej iluzija u Zagrebu. Uz stručno vodstvo, promatrajući interaktivne eksponate, putovali su u svijet iluzije i učili o vidu i percepciji.

Također, gledali su i kazališnu predstavu Bornin vremeplov koja prikazuje povratak u prošlost, u djetinjstvo svojih roditelja prikazujući jednu sasvim drukčiju sliku odrastanja.

Šestaši su putovali u Krapinu, posjetili su Muzej krapinskih neandertalaca te proširili svoja znanja o evolucijskoj povijesti čovjeka. Svoj izlet obogatili su i znanstvenim spoznajama kroz interaktivne sadržaje u Parku znanosti u Oroslavju.

Učenici sedmog i osmog razreda posjetili su Muzej čokolade i Muzej iluzija. Nakon obilaska muzeja, zajedno su gledali kazališnu predstavu Traži se novi suprug, nastalu prema istoimenoj komediji Mira Gavrana.

Večernja predstava u Kerempuhu svakako im je bila jedno novo iskustvo, s posebnim doživljajem predstave, glumačke postave, a i samog kazališta.

Na Međunarodni dan žena, 8. ožujka, u našoj školi održalo se ekipno natjecanje „Djevojčice u STEM-u“. Natjecanje je to koje su pokrenule i nastavile provoditi nastavnice Prve osnovne škole Ogulin, Biljana Stipetić i Marina Jurašić uz tehničku podršku Valentine Blašković.

Učenici osmih razreda naše škole prvi put su sudjelovali na međunarodnom eTwinning projektu pod imenom mArt 2024. Cilj projekta je potaknuti učenike na kreativno izražavanje – glavni je zadatak predstaviti matematiku i predmet njenog proučavanja na duhovit i originalan način kojim će učenici pokušati matematiku približiti i svima drugima.

Natjecanje u financijskoj pismenosti 2024. 05.03.2024.  lvinovrski

Natjecanje u financijskoj pismenosti za učenike viših razreda osnovnih škola održano je 29. veljače na platformi Kahoot! Ove godine su natjecanju prisustvovali učenici 6.b razreda Petra Justament, Dora Pavlak i Matej Šinković pod vodstvom učiteljice matematike Lidije Vinovrški. Cilj natjecanja bio je povećanje financijske pismenosti među učenicima.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9... »

10 dana do početka nastave [8.4.2024.]