22.04.2024.  lvinovrski

Organizirana su dva kruga natjecanja. Prvi krug natjecanja se održava u matičnim školama dok se drugi krug natjecanja održava u jednoj od škola sudionica natjecanja.

Ekipu čine 4 učenika iz iste osnovne škole. Dvije su kategorije:
• kategorija MINI četverac: u svakoj ekipi mogu biti najviše dva učenika šestog razreda. Preostali učenici moraju biti iz petog razreda.
• kategorija MAXI četverac: u svakoj ekipi mogu biti najviše dva učenika osmog razreda. Preostali učenici moraju biti iz sedmog razreda.

Tako je naša škola imala tri ekipe iz kategorije MINI četverac i dvije ekipe iz kategorije MAXI četverac.

KINO U PODNE 20.04.2024.  marija.brajkovic

7. Dane medijske pismenosti obilježili smo online događajem pod nazivom "Kino u podne".
Učenici Osnovne škole “Antun i Stjepan Radić” iz Gunje, Osnovne škole "Mladost" iz Jakšića i naši filmaši sastali su se na virtualnom sastanku gdje su pokazali svoje filmove.
40 učenika imalo je priliku pogledati film "Lažni život" OŠ "Mladost", film "Prvak" OŠ "Klinča Sela", film "San ili java" nastao na 14. Ljetnoj školi filma Gunja te film "Vremenska kapsula" projekta 365/7  Kino kluba Sisak. Poslije svakog odgledanog filma učenici su izražavali mišljenje o istima.

Ovaj online događaj nastavak je višegodišnje suradnje među školama, a službeno peto „KINO U PODNE“. Iako se naša škola priključila tek ove godine, već se pripremamo za iduću razmišljajući koje filmove ćemo pokazati našim novim filmskim prijateljima.

Škola stvaralaštva "Novigradsko proljeće" 15.04.2024.  marija.brajkovic

Od 6. do 13. travnja, učenice sedmog razreda Marta Palijaš i Rebeka Vučković te učiteljica Produženog boravka Marija Brajković, sudjelovale su na Školi stvaralaštva "Novigrdsko proljeće". Učenice su polazile Radionicu cirkuskih vještina gdje su ovladale vožnjom monocikla, žongliranjem nekoliko loptica istovremeno te plesom na svili. Učiteljica je polazila Filmsku radionicu gdje je pomagala učenicima u izradi "mockumentary" igranog filma "O".

Ovogodišnja tema bila je krug te su sve radionice prilikom izrade radova pokušale dočarati savršentvo kruga, cikličnost promjena, istovremeni početak i kraj. Završnu svečanost možete pogledati na poveznici.

HIPPO natjecanje 2024. 14.04.2024.  mirela

I ove školske godine sudjelovali smo  u natjecanju iz engleskoga jezika HIPPO English Language Olympiad - English    Without  Borders. Interes je bio velik. Imali smo 72 natjecatelja u četiri kategorije (Little Hippo – treći razredi, Hippo 1 – četvrti i peti razredi,   Hippo 2 – šesti razredi i Hippo 3 – sedmi i osmi razredi). Nakon prve razine održane 15.  ožujka 2024. naših 6 učenika i učenica plasiralo se na državno finale. Svima velika pohvala na iskazanom  interesu i želji da pokažu svoje znanje i vještinu u ovladavnju engleskim jezikom. Onima koji su prošli dalje puno uspjeha 19.4.2024. na sljedećoj / državnoj razini.

Učenici četvrtih razreda Osnovne škole Klinča Sela te područnih škola iz Kupinca i Repišća posjetili su 11. travnja 2024. Policijsku postaju Jastrebarsko, u okviru redovnog preventivnog programa „MAH 1 - Mogu ako hoću“.

Kontakt policajci Krešimir Pozderac i Ivan Petković, učenike su upoznali sa zaštitnom ulogom policije i načinima na koji se mogu obratiti za pomoć policiji te ih educirali o samozaštitnom ponašanju u slučajevima pronalaska predmeta vezanih uz drogu, nasilje i vandalizam kao i o drugim pojavnostima rizičnih i društveno neprihvatljivih ponašanja.

Učenicima je kratko predstavljena i oprema interventne policije te vozni park, a imali su prilike vidjeti i prostorije za zadržavanje osoba (pritvor).

MoguAkoHoću

8. travnja 2024. godine održano je Školsko natjecanje „Školska prometna jedinica“. Učenici uzrasta od šestog do osmog razreda pripadnici ŠPJ su testirani u poznavanju prometnih pravila i propisa.  Cilj natjecanja je ulazak u školsku ekipu koja će predstavljati školu na XXV. natjecanju školskih prometnih jedinica PU zagrebačke. S obzirom da je prošle godine naša ŠPJ osvojila 3. mjesto ove godine imamo pravo nastupa sa dvije ekipe.

Školsku ekipu čini 5 učenika, odnosno 4 natjecatelja i pričuva. Testiranju je pristupilo 15 učenika, a najbolji su bili:

1. EKIPA 2. EKIPA
Matej Šinković, 6. b Dominik Dropuljić, 8. a
Marta Palijaš, 7.c Andrej Šoški, 6.b
Matija Šalek, 8. c Pan Damjanić, 6.c
Lucija Brozović, 8. b Alen Sakač 7.b
pričuva Noa Kupres 6. c pričuva Anamarija Hasić 8.b

8. travnja 2024. godine održano je školsko natjecanje „Sigurno u prometu“ .
Učenici se međusobno natječu  u poznavanju prometnih pravila i propisa testiranjem na računalu te u vožnji  bicikla na poligonu.
Rezultati natjecanja - ekipa škole koja će predstavljati školu na županijskom natjecanju koje će se održati 22. travnja 2023. u Velikoj Gorici:
-   djevojčice: Magdalena Božanović, Marta Sakoman i Izabela Trnski kao  pričuva,

-   dječaci: Mihael Dorotić, Mihael Stunja i Nikola Šalek kao pričuva.

S lijeva na desno: Mihael Dorotić, Mihael Stunja, Magdalena Božanović i Marta Sakoman

Želimo uspješan nastup našoj školskoj ekipi!

Uskrs 2024. 28.03.2024.  lvinovrski

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9... »

58 dana do kraja nastavne godine [21.6.2024.]

« | travanj 2024 | »