FP

PŠ Kupinec

Mjesec hrvatske knjige 16.10.2020.  sanja.susnjara1

Dragi učenici,

pred nama je Mjesec hrvatske knjige, Nacionalni kviz za poticanje čitanja koji se ove godine održava pod nazivom 'Istraživači planeta Z.' prilagođen je novonastaloj situaciji, pa umjesto čitanja knjiga na temu planeta Zemlja, sudionici trebaju proučiti i istražiti online izvore koji su birani da zadovolje dječju znatiželju i interes: od mrežnih stranica nacionalnih i parkova prirode, online enciklopedija, muzeja, instituta koji se bave zaštitom i očuvanjem prirode.

Možete sudjelovati u kvizu putem mreže školskih knjižnica, a kviz je dostupan na ovoj poveznici

Pobjednici će se birati metodom slučajnog odabira te će izvučeni učenici (oni koji točno ispune kviz) sudjelovati u javnom izvlačenju glavne i utješnih nagrada koje ove godine prate temu Mjeseca hrvatske knjige. Osim glavne nagrade, tableta Lenovo Tab E8 koji osigurava tvrtka Microline, nagrade i tematske knjige osigurava nakladnička kuća Planetopija, a za prigodne se darove pobrinuo WWF Adria.

Posjetite Male knjižnice! 13.10.2020.  sanja.susnjara1

U Malim besplatnim knjižnicama u Jastrebarskom i Klinča Selima od prošloga tjedna možete naći nove knjige!

Kreativni studio Zvrk u suradnji s Ogrankom Matice hrvatske u Jastrebarskom i Kazalištem Škrabe postavio je u Jastrebarskom i Klinča Selima licencirane Male besplatne knjižnice ("Free little libraries"). Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica i Hrvatskog mjeseca knjige mladi ljubitelji čitanja proteklog tjedna napunili su kućice novim knjigama.

Knjige za Male besplatne knjižnice doniralo je Ministarstvo kulture, koje uz Društvo hrvatskih književnika, Zagrebačku županiju, Grad Jastrebarsko i Općinu Klinča Sela pomaže program "Vrelo zavičaja" u sklopu kojeg su knjižnice postavljene. "Vrelo zavičaja" je program kojem je glavni cilj promicanje čitanja i pisanja kod djece i mladih. Uz postavljanje i opremu Malih besplatnih knjižnica, u sklopu programa provode se (online i uživo) radionice kreativnog pisanja.

Kalendar važnih datuma - listopad 2020 04.10.2020.  sanja.susnjara1

Završila je volonterska akcija darivanja knjiga u organizaciji Knjižnice OŠ Klinča Sela kojom su učenici i djelatnici škole poslali važnu poruku ne samo o važnosti čitanja nego i o darivanju kao preduvjetom razvijanja empatije, zahvalnosti i velikodušnosti kod djece i mladih. Potaknuti Međunarodnim danom darivanja knjiga koji se obilježava 14. veljače, već četvrtu godinu za redom u veljači i ožujku učenici i djelatnici škole pozvani su darovati knjige i slikovnice. Unatoč situaciji sa COVID-19, akcija je uspješno privedena kraju, a knjige su početkom lipnja donirane udruzi Eduka koja se bavi ne samo programima obrazovanja za nezaposlene, nego i potrebama najmlađih članova društva. Prikupljene knjige i slikovnice obogatit će malu knjižnicu udruge koju su nazvali Kutić za čitanje, a mali i veliki korisnici instrukcija i priprema za školu i maturu, koristit će darovani sadržaj, kako ove tako i narednih godina, rekla je volonterka Željka Gojšić ispred udruge Eduka te istaknula i važnost učvršćivanja suradnje sa OŠ "Klinča Sela".

Željka i Sanja Davorka i Sanja Sanja i Davorka

Moj kraj je brežuljkasti zavičaj 08.05.2020.  sanja.susnjara1

Nastava na daljinu teče svojim tijekom, a onda odjednom izrodi biser.

Fran Valečić, učenik 3. razreda PŠ Repišće za jedan sat Likovne kulture odabrao je teži od dva ponuđena zadatka.

Povezao je sadržaje Hrvatskog jezika, Prirode i društva te Likovne kulture kako bi izradio brošuru o svom zavičaju.

Tatu je zamolio da mu na pisaču ispiše kartu Republike Hrvatske, a mamu na kraju da njegove stranice poveže u brošuru.

Sav ostali posao: istraživanje, pisanje i likovno oblikovanje brošure odradio je sam.

Kako je to napravio pogledajte u e-brošuri koju je za ovu priliku napravila naša knjižničarka Sanja Šušnjara Raić, te je dodala u zbirku e-Knjižnice OŠ Klinča Sela, gdje će ostati trajno dostupna korisnicima, brošuru Moj kraj je brežuljkasti zavičaj pogledajte ovdje.

Fran je svoju učiteljicu učinio jako ponosnom.

Edita Šorman Pustaj

1 | 2 | 3 | 4 | 5 »