Školski štrajk za spas klime! 14.03.2019.  sanja.susnjara1

Škole diljem svijeta u petak, 15. ožujka sudjeluju u štrajku koji poziva na spas klime. Prosvjedi su nadahnuti govorom švedske tinejdžerice i aktivistice Grete Thunberg koja je održala govor na UN-ovoj konferenciji o klimatskim promjenama u Poljskoj i na Svjetskom ekonomskom forumu u Davosu u siječnju ove godine.  Radna grupa za zelene knjižnice Hrvatskog knjižničarskog društva pozvala nas je i nadahnula da se i naša škola pridruži ovoj akciji, a Saša Bešlić nam je omogućio prikazivanje dokumentarnih eko-filmova. Naša škola sutra će se pridružiti globalnome školskom štrajku i postati dio ove nevjerojatne priče!

P.S. Ne zaboravite obući zelene majice!

Izvučeni su pobjednici koji su sudjelovali i točno ispunili Nacionalni kviz za poticanje čitanja.

ČESTITAMO ELENI TUTIĆ!!!

Završna svečanost održala se u četvrtak, 15.11. 2017. u 12 sati, u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice. Time je prigodno zaokružen Mjesec hrvatske knjige

Svečanost je otvorila Dobrila Zvonarek, članica Programskoga i Organizacijskoga odbora Mjeseca hrvatske knjige 2018., a učenicima se obratila i Ismena Meić, pomoćnica ravnateljice za korisnike i programe Knjižnica Grada Zagreba i Bernadica Ivanković, urednica kulturnih programa Gradske biblioteke Subotica. U glazbeno-scenskome dijelu programa nastupilo je Studentsko kulturno-umjetničko društvo Ivan Goran Kovačić.

S mladima su se družili i pisci čije su knjige čitali za kviz: Snježana Babić Višnjić, Nena Lončar i Melita Rundek koje su pomogle u javnom izvlačenju dobitnika i dodjeli nagrada.

okrovitelj je manifestacije Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, a organizator Knjižnice grada Zagreba.

Elena Tutić i Milan Kunović Filip Vidović i Teo Radman Ella Palčić, Klara Rauš, Ivona Herceg i Elena Tutić Dobrila Zvonarek <span>Studentsko kulturno-umjetničko društvo Ivan Goran Kovačić</span> Izvučeni dobitnici

Kviz znanja na Interliberu 15.11.2018.  sanja.susnjara1

U sklopu Interlibera u četvrtak, 15. studenog održan je kviz znanja za učenike osnovnih i srednjih škola. Kviz naziva High five organizirao je Hrvatski kviz savez i Zagrebački velesajam. Na kvizu je sudjelovalo sedamnaest ekipa koje su bile podjelnjene na osnovne i srednje škole. Naša ekipa zauzela je četvro mjesto u kategoriji osnovnih škola. Čestitamo učenicima: Filipu Vidoviću, Teu Radmanu, Ivoni Herceg, Elli Palčić i Klari Rauš

Naše ekipa Naša ekipa Naša ekipa Naša ekipa

A za sve ljubitelje kviza evo jednog o povijesti knjige!

Noć knjige u OŠ “Klinča Sela 25.04.2018.  sanja.susnjara1

Iza nas je još jedna Noć knjige koju smo obilježili bogatim programom. Kao što smo već najavili ovogodišnja tema bila je Budućnost knjige.  Za sve učenike nižih razreda matične i podružnih škola organizirana je lutkarska  predstava Očko Čitaćirko koja djecu potiče na čitanje, ljubav prema materinjem jeziku i knjizi, također poučava o važnosti suradnje i tolerancije s naglaskom na vlastito kreativno izražavanje. Očko Čitaćirko osim čitanja voli pjevanje i recitiranje, a naročito sakupljanje mudrih izreka, interesantnih rečenica ili odlomaka iz knjiga koje je pročitao, što sve prepisuje u svoju debelu bilježnicu, takozvanu "Kupusaru", autorica i izvođačica je Neda Marović Turković. Također za učenike trećih i četvrtih razreda organizirano je predstavljanje eknjige Zbirke priča i pjesama učenika trećih razreda nastalih kao rezultat nastavne jedinice knjižnično informacijske pismenosti, put od autora do čitatelja, koja objašnjava procese nastanka knjige i trećašima je učiteljica Mirela Lež Bedeniković predstavila projekt u sklopu eTwinninga „Od ideje do slikovnice“ koji je rezultirao dvama slikovnicama Bolesni lav i Kraljeva kći. Učenici nižih razreda uživali su u radionici logopedice Davorke Gorek „Kockice koje pričaju priču“, namjenjenu razvoju jezičnih sposobnosti učenika. Učenici viših razreda sudjelovali su u debati Knjižnica budućnosti bez tiskanih knjiga. Dotaknuli su se pitanja sudbine tiskanih knjiga, prednosti i nedostataka elektronskih knjiga iznosili su svoja zapažanja i mišljenja. Jedan od najvažnijih zaključaka debate bio je da nije važno u kojem obliku su knjige da to ovisi o željama i navikama onoga koji čita, nego je najvažnije čitati. Slijedili su učenički nastupi gdje su učenici čitali poeziju uz glazbenu pratnju, posebno istaknut nastup bio je monolog Evoluzcija Calpurnije tate prema istoimenoj knjizi JacQueline Kelly, kojim jepredstavila školu na međuopćinskoj razini smotre LiDraNo 2018. Potom su učenici sudjelovali u stvaralačkim poetskim radionicama (kaligram, akrostih, činkovina, pjesma na jedno slovo), koje su moderirali Željko Jerečić, Nevenka Drlja i Ana Horvatić.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 »

45 dana do proljetnog odmora [10.4.2020.]