Završila je volonterska akcija darivanja knjiga u organizaciji Knjižnice OŠ Klinča Sela kojom su učenici i djelatnici škole poslali važnu poruku ne samo o važnosti čitanja nego i o darivanju kao preduvjetom razvijanja empatije, zahvalnosti i velikodušnosti kod djece i mladih. Potaknuti Međunarodnim danom darivanja knjiga koji se obilježava 14. veljače, već četvrtu godinu za redom u veljači i ožujku učenici i djelatnici škole pozvani su darovati knjige i slikovnice. Unatoč situaciji sa COVID-19, akcija je uspješno privedena kraju, a knjige su početkom lipnja donirane udruzi Eduka koja se bavi ne samo programima obrazovanja za nezaposlene, nego i potrebama najmlađih članova društva. Prikupljene knjige i slikovnice obogatit će malu knjižnicu udruge koju su nazvali Kutić za čitanje, a mali i veliki korisnici instrukcija i priprema za školu i maturu, koristit će darovani sadržaj, kako ove tako i narednih godina, rekla je volonterka Željka Gojšić ispred udruge Eduka te istaknula i važnost učvršćivanja suradnje sa OŠ "Klinča Sela".

Željka i Sanja Davorka i Sanja Sanja i Davorka

Moj kraj je brežuljkasti zavičaj 08.05.2020.  sanja.susnjara1

Nastava na daljinu teče svojim tijekom, a onda odjednom izrodi biser.

Fran Valečić, učenik 3. razreda PŠ Repišće za jedan sat Likovne kulture odabrao je teži od dva ponuđena zadatka.

Povezao je sadržaje Hrvatskog jezika, Prirode i društva te Likovne kulture kako bi izradio brošuru o svom zavičaju.

Tatu je zamolio da mu na pisaču ispiše kartu Republike Hrvatske, a mamu na kraju da njegove stranice poveže u brošuru.

Sav ostali posao: istraživanje, pisanje i likovno oblikovanje brošure odradio je sam.

Kako je to napravio pogledajte u e-brošuri koju je za ovu priliku napravila naša knjižničarka Sanja Šušnjara Raić, te je dodala u zbirku e-Knjižnice OŠ Klinča Sela, gdje će ostati trajno dostupna korisnicima, brošuru Moj kraj je brežuljkasti zavičaj pogledajte ovdje.

Fran je svoju učiteljicu učinio jako ponosnom.

Edita Šorman Pustaj

Virtualna knjižnica OŠ Klinča Sela 26.03.2020.  sanja.susnjara1

Dragi učenici, učitelji i roditelji,

Za vrijeme trajanja nastave na daljinu školska knjižnica nastavlja s radom u virtualnom okruženju kao podrška učenicima u učenju, učiteljima u poučavanju i roditeljima u svakodnevnim aktivnostima s djecom, poveznica na Virtualnu knjižnicu OŠ Klinča Sela nalazi se na ovdje.

Za sada se tu nalazi referentna zbirka, besplatni časopisi, lektira, kazalište na daljinu, popis će se s vremenom nadopunjavati i stranica će se svakodnevno ažurirati u rubrici obavijesti. Za sva pitanja, nedoumice i prijedloge dostupni smo na adresi knjiznicaosks@gmail.com

Knjižničarka

Školski štrajk za spas klime! 14.03.2019.  sanja.susnjara1

Škole diljem svijeta u petak, 15. ožujka sudjeluju u štrajku koji poziva na spas klime. Prosvjedi su nadahnuti govorom švedske tinejdžerice i aktivistice Grete Thunberg koja je održala govor na UN-ovoj konferenciji o klimatskim promjenama u Poljskoj i na Svjetskom ekonomskom forumu u Davosu u siječnju ove godine.  Radna grupa za zelene knjižnice Hrvatskog knjižničarskog društva pozvala nas je i nadahnula da se i naša škola pridruži ovoj akciji, a Saša Bešlić nam je omogućio prikazivanje dokumentarnih eko-filmova. Naša škola sutra će se pridružiti globalnome školskom štrajku i postati dio ove nevjerojatne priče!

P.S. Ne zaboravite obući zelene majice!

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 »

VIRTUALNE UČIONICE