U četvrtak, 4.10.2018. godine sprovodili smo program “Prometna kultura za najmlađe”.

Inače, taj program se sprovodi u sklopu Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa JUMICAR u preko 200 osnovnih škola u Republici Hrvatskoj na godišnjoj razini, istaknuo je voditelj programa Domagoj Štetner.

U toj akciji, djeca su imala na prometnom poligonu, na kojem je postavljena vertikalna I horizontalna signalizacija, priliku vidjeti kako funkcionira promet iz perspektive vozača. Prije izlaska na teren, održano im je predavanje popraćeno s multimedijskim sadržajima.

Najzabavnije s oduševljenjem ipak je bilo na prometnom poligonu, na kojem se uključila i školska prometna jedinica pod vodstvom profesorice Marijane D.S. te na radionici pružanja prve pomoći unesrećenima.

U program su također bili uključeni i najmlađi iz “OŠ Kardinala Alojzija Stepinca” iz Krašića.

Zagrebačka županija, zajedno s općinama i gradovima, ove školske godine sufinancira nabavu udžbenika i dopunskih nastavnih sredstava.

Županija osigurava sredstva u iznosu od 470 kuna po učeniku. Općina Klinča Sela osigurala je dodatna sredstva za nabavu udžbenika i dopunskih nastavnih sredstava.

Povrat postojećih udžbenika bio je na visokoj razini pa se s raspoloživim sredstvima moglo ići u kupovinu SVIH ostalih UDŽBENIKA I RADNIH BILJEŽNICA ZA SVE PREDMETE. Roditelji nabavljaju samo ostali nužni pribor za školu, likovne mape i za učenike petih razreda geografski atlas.

Škola je već provela postupak javne nabave.

Općina Klinča Sela od nove školske godine osigurala je sredstva za plaćanje još jedne osobe za produženi boravak. Tako od jeseni krećemo s dvije skupine produženog boravka.

EU projekti Crvenog Križa 29.05.2018.  dkuhar

Gradsko društvo Crvenog križa Jastrebarsko koje sudjeluje na EU projektu za razvoj školskog volontiranja zajedno s malim interventim timom iz Srednje škole Jastrebarsko prezentirali su našim učenicima u utorak, 28.svibnja 2018. godine podizanje šatora i pružanje prve pomoći unesrećenima.

Važno je naglasiti da su naši učenici zajedno s učenicima Srednje škole prošli tijekom vikenda edukaciju na Sljemenu, svaka grupa vezano uz svoj program.

Najvažnije je da djeca nauče pružati prvu pomoć u slučaju potrebe, da se druže i da sudjeluju u aktivnostima Crvenog Križa, istaknula je ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Jastrebarsko Dunja Vlašić.

Akcija GD Crvenog križa Jastebarsko Akcija GD Crvenog križa Jastebarsko Akcija GD Crvenog križa Jastebarsko Akcija GD Crvenog križa Jastebarsko Akcija GD Crvenog križa Jastebarsko

Suzbijanja zlouporabe droga 07.02.2018.  dkuhar

Brošura za roditelje - "Interview s roditeljima - odgovori koje je dobro znati"

Večer matematike 09.12.2017.  dkuhar

Radionica robotike

U akciji promocije STEM-mBot, predstavnik Croatianmakersa Vlado Lendvaj održao je 3 radionice robotike u našoj školi. U područnim školama u Kupincu i Repišću sa četvrtim razredima te u matičnoj s 12 odabranih učenika petih razreda. Učenici su pokazali veliko zanimanje, ali i snalaženje u programiranju robota tj. autića.

Hrvatski olimpijski dan u našoj školi 29.09.2017.  zivosevic

Noć knjige 25.04.2017.  dkuhar

Umirovljena knjižničarka Marijana Obranić

Sadašnja knjižničarka Sanja ŠušnjanraKnjižničarka OŠ Petar Zrinski ZagrebOve godine naša škola se 24. travnja pridružila  manifestaciji NOĆ KNJIGE . Program je otvoren predstavom  “Priče iz slavenske davnine “ koju su pripremili učenici  OŠ Petar Zrinski iz Zagreba. Za uspješnu suradnju sa spomenutom školom veoma je zaslužna naša umirovljena knjižničarka Marijana Obranić i knjižničarka Ivančica Baramović Puh iz Zagreba.

Nakon predstave uslijedile su radionice: čitanje bajki, od lutke do priče, bajke i priče te slušanje i stvaranje poezije.

U sklopu manifestacije, u školskoj knjižnici, osim uobičajenog načina, moglo se posuditi knjigu i na slijepo. Ovu ideju je osmislila naša knjižničarka Sanja Šušnjara.

Manifestaciji su naravno nazočili i naši video novinari (enovinari) pa se u sljedećem broju video tjednika očekuje njihov prilog.

Dodatno, još možete pogledati na portalu vjeronauka.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 »

65 dana do završetka prvog polugodiišta [21.XII.2018.]