GODIŠNJAK (generacija 2019. – 2023.) 11.07.2023.  nikolina.pucar

Krajem školske godine izdano je još jedno,  drugo po redu, izdanje godišnjaka, spomen  knjižice u   kojoj se generacija koja je krenula  u  peti razred turbulentne 2019. godine  prisjeća  svoga vremena  provedenog u višim  razredima osnovne škole.

Ove godine zahtjevni  projekt izrade spomenutog  izdanja vodila je  učiteljica matematika i razrednica 8.b  razreda  Tanja Kralj Slovenec, a uključili su  se i timovi učenika iz svakog od završnih    razreda čija su imena navedena u impresumu.  Između  ostalog, za uspjeh ovakvog projekta  nužno je osigurati i novčana sredstva, čije je  prikupljanje   organizirala učiteljica engleskog  jezika i voditeljica volonterske skupine u našoj  školi, Sonja Gjuraš   Jovanović.

Svi oni koji nisu uspjeli doći do svog primjerka u tiskanom izdanju, mogu preuzeti (download) digitalnu verziju GODIŠNJAK (2019.-2023.) ili izravno pregledati ovdje.

Trakov bubnjarski krug 31.05.2023.  dkuhar

Ritam glazbe je život koji teće, nije stroj sa zadanim tempom, naglasio je na samom početku voditelj radionice "Bubnjarski krug" Branko Trajkov Trak. Dobro smo se zabavili. Hvala Vam gospodine Trajkov.

Osmaši u Vukovaru

U srijedu, 15. 1. 2020. godine, mi, učenici osmih razreda Osnovne škole Klinča Sela, u pratnji naših učitelja, išli smo na dvodnevnu terensku nastavu u Vukovar u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“. Cilj projekta je promicanje vrijednosti Domovinskog rata i značaj Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. Projekt provodi „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“.

Polazak ispred škole bio je oko 4h. Kada smo nakon duge vožnje došli u Vukovar, posjetili smo dvorac Eltz u kojem je smješten Muzej grada Vukovara, a zatim Muzej vučedolske kulture. Poslije toga smo krenuli prema hostelu Dubrovnik. Ondje smo poslušali dva veoma zanimljiva predavanja o Domovinskom ratu i Bitci za Vukovar.

Predstava "Droga - reci drogi NE!" 28.11.2019.  enovinari

Predstava

Naša škola je 28. studenoga 2019. ugostila glumce kazališta „Thearto“, Csillu Barath-Bastaić i Jerka Marčića, koji su izveli predstavu "Droga - reci drogi NE!" u režiji Zijaha Sokolovića. Predstava je dio akcije prevencije zlouporabe droge Ministarstva unutarnjih poslova i Zagrebačke županije koja se provodi za učenike i roditelje sedmih razreda. Prikazane su razne faze i izazovi koje učenici doživljavaju tijekom odrastanja, različite reakcije roditelja na takve situacije i ono najvažnije, na koje se načine možemo oduprijeti korištenju droga. Predstavom se ističe nedovoljna informiranost mladih osoba o posljedicama uzimanja droga te se naglašava zabrinjavajuća činjenica da čak 85% djece i mladih misli da uzimajući drogu ne mogu postati ovisnici. Vjerujemo da je ova zanimljiva glumačka izvedba potaknula naše učenike i roditelje na razmišljanje i zajednički razgovor o mogućim posljedicama ovisnosti. Kao što su glumci rekli: „Mi smo zadovoljni i sretni ovakvi kakvi jesmo! Nama droga ne treba!“

Tekst: Antonija Karamatić

23. svibnja 2019. Srednja škola Jastrebarsko ugostila je naše osmaše na danu otvorenih vrata. Prezentirani su im obrazovni programi - opća gimnazija, strukovni obrazovni sektori za zanimanja ekonomist i prodavač te jedinstveni model obrazovanja za zanimanja automehaničar i instalater grijanja i klimatizacije. Također, prikazane su i izvannastavne i fakultativne aktivnosti u koje se mogu uključiti ako odaberu ovu srednju školu. Učenici su dobili uvid kako bi mogli izgledati njihovi srednjoškolski dani te se nadamo da će im to pomoći u izboru budućeg zanimanja.

Učenici 2., 3. i 4. razreda matične škole, Područne škole Repišće i Područne škole Kupinec sudjelovali su na radionicama Udruge "Stakleni svijet" pod nazivom "Staklo, naš prijatelj". Radionice su namijenjene ekološkom osviještavanju učenika i njegovanju kulturne baštine. Voditeljica, Ivanka Pašalić, im na zanimljiv i primjeren način prikazuje stari zanat puhanja stakla te ističe kako se staro staklo itekako može iskoristiti i da ga je stoga potrebno reciklirati. Djeca su vrlo rado sudjelovala u radionicama i bila su ugodno iznenađena umjetničkim djelima koja nastaju ovom tehnikom.

Posjeta Glazbene škole Jastrebarsko 21.05.2019.  dkuhar

21.5.2019. u posjet nam je došla Glazbena škola Jastrebarsko. Učenici razredne nastave imali su priliku uživo vidjeti i čuti kako zvuče neki instrumenti (klavir, truba, violončelo, gitara, flauta, saksofon i violina). Čuli su ponešto o nastanku glazbe te su se neki okušali i u dirigiranju. Najveću sreću izazvao je orkestar sviranjem rock i jazz glazbe.
Pozivamo sve zainteresirane učenike, buduće glazbenike, da se odazovu na poziv Glazbene škole Jastrebarsko i upišu se u neki od njihovih programa u subotu 25. svibnja 2019. od 10 do 14h.

Antonija Karamatić

U ponedjeljak, 20.5.2019. godine, učenici prvih razreda koji pohađaju boravak sudjelovali su u kvizu Nina i Tino. Najbolji rezultat postigla je Nika Bencetić, učenica 1.b razreda.

Učiteljica: Mateja Frketić Vrbanić

1 | 2 »