FP

Matična škola

PŠ Repišće

PŠ Kupinec

Poštovani i dragi roditelji, učenici, djelatnici,

roditelji učenika sadašnjeg 2.b i 4.a pokrenuli su humanitarnu akciju s ciljem pomoći Domu za nezbrinutu djecu sestara Karmelićanki Božanskog Srca Isusova.  Sestre se brinu o velikom broju djece, a u ovo predbožićno vrijeme sva djeca naravno imaju popis želja za Božić, ali i stvarne potrebe koje bismo pokušali ispuniti koliko je u našim mogućnostima. Naime, osim želja za poklonima, troje djece iz Doma postaju punoljetni i kreću u samostalan život. I sami znamo koliko je toga potrebno u jednom kućanstvu te koliko to iziskuje novca. S obzirom da zbog epidemioloških mjera nismo u mogućnosti organizirati Božićni  sajam, odlučili smo u svaki razred staviti jednu razrednu kasicu u koju učenici u dogovoru s roditeljima mogu staviti dobrovoljni prilog koji će biti namijenjen za kupovinu potrepština djeci koja napuštaju Dom.

Znanstveni kutak Eko grupe 09.11.2021.  pedagog

Naša Eko grupa pod vodstvom učiteljice biologije i kemije, Irene Horvatinčić, odlučila je iznenaditi učenike i djelatnike škole te su s nama podijelili svoje znanje o životu jednog lista i postavili nam pitanje zašto uopće lišće mijenja boju u jesen. Tekstom i slikama su nam objasnili koji se to procesi događaju u životu lista kako bi on poprimio određenu boju. Njihov vrijedan znanstveni kutak s velikom dozom kreativnosti možete pogledati na slikama.

NASTAVA OD PONEDJELJKA 8. STUDENOG 05.11.2021.  ivo.karaca

Od ponedjeljka prelazimo na redovno održavanje nastave i svi učenici se vraćaju u školske klupe.

Nacionalni stožer donio je dosta novih odluka i propisao nove mjere koje se odnose i na školstvo.

Tako će učenici od 5. - 8. razreda nositi maske cijelo vrijeme dok su u školi, to znači i u razredima, bez obzira na osiguranu distancu.

Učenici od 1. - 4. razreda trebaju nositi maske samo kad se kreću po hodnicima i drugim zajedničkim prostorima.

Važna odluka je i uvođenje Covid potvrda za državne i javne službe što se odnosi i na zaposlene u sustavu obrazovanja.

Svi koji se nisu cijepili ili preboljeli Covid bit će u obvezi testiranja dva puta tjedno.

Potvrda će biti obvezna i za sve koji će dolaziti u prostor škole.

Ova mjera vrijedi od 15. studenog.

ODRŽANA RADIONICA "PRAPOVIJESNI KROJAČI" 24.10.2021.  nikolina.pucar

Budući da naši petaši na nastavi povijesti trenutno uče o načinu života ljudi u prapovijesti, zainteresirani pojedinci sudjelovali su na radionici "Prapovijesni krojači".  Učenici su, uz razgovor o tome na koji način se pračovjek odijevao te kako je dolazio do materijala potrebnog za izradu odjeće i ostalih tekstilnih proizvoda, imali priliku i sami izraditi uporabni predmet po želji. Kako bismo povezali prošlost sa suvremenim svijetom, većina učenika vrlo se radosno odazvala prijedlogu da od krzna izradi torbicu za svoj mobitel ili tablet. Učenici su vježbali motoriku bušeći rupe u krznu zašiljenim drvenim štapićima te spajajući komade uzicom biljnog podrijetla. Nedostatak spretnosti u spomenutim radnjama ponovno je usmjerio misli prema potrebom za vraćanjam nekadašnjeg domaćinstva u naše škole, ili pak, alternativno, većem posvećivanju domaćinstvu u samom domu učenika. Radionicu je osmislila i vodila učiteljica povijesti Nikolina Golub.

*za potrebe radionice nije stradala nijedna prapovijesna niti suvremena životinja Laughing

Tjedan školskog doručka 20.10.2021.  pedagog

Od 11.10. do 15.10.2021. obilježili smo Tjedan školskog doručka koji organizira Hrvatski zavod za javno zdravstvo u sklopu projekta Živjeti zdravo. Tema ovogodišnjeg obilježavanja je Povrtni doručak. Istraživanjima,  znanstvenici dolaze do zaključka da djeca u svojoj prehrani jedu premalo ili gotovo nimalo povrća. S obzirom da je upravo povrće važan izvor hranjivih i zaštitnih tvari koje su našem organizmu potrebne kako bi rasli i razvijali se, a i kako bi očuvali svoje zdravlje te se u njemu nalaze važni vitamini i minerali, ne čudi odabir upravo ove teme. Osim toga, doručak je jedan od najvažnijih obroka, našim učenicima daje snagu za razmišljanje i učenje tijekom jutra u školi pa smo smatrali da je jako važno uključiti se u ovu aktivnost. Iskustva i provedbu zanimljivih aktivnosti u ovom tjednu, možete vidjeti na poveznici ispod teksta.

Tjedan školskog doručka u OŠ Klinča Sela

Dan kravate 18.10.2021.  pedagog

2008. godine Hrvatski sabor proglasio je 18.10. Danom kravate.
S obzirom da kravata potječe upravo iz Hrvatske i u našoj školi vrlo rado obilježavamo ovaj dan. Učitelji i neki učenici su u školu došli ponosno noseći svoje kravate. Učenici razredne nastave izrađivali su kravate od papira za svoje prijatelje, očeve, djedove. Čitali su i istraživali o podrijetlu kravate, a neki su se okušali i u vezanju kravate, što i mnogim odraslima često predstavlja problem. Na slikama pogledajte kako su se snašli. Smile

MEĐUNARODNI TJEDAN SVJESNOSTI O DISLEKSIJI 11.10.2021.  davorka.gorek

”Čitanje je magični ključ koji otključava vrata čudesnih priča i poruka.”

Linije školskog prijevoza u bojama 08.10.2021.  ivo.karaca

Radi boljeg snalaženja učenika, pogotovo mlađih uzrasta, u linijama školskog prijevoza svaki autobus će imati istaknut natpis iz kojeg se jasno vidi na kojoj liniji vozi.

Svi natpisi su u različitim bojama što dodatno olakšava prepoznavanje u kojem pravcu vozi određeni autobus.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9... »

19 dana do polugodišta [23.12.2021.]

« | prosinac 2021 | »