Svjetski dan osoba s Down sindromom 22.03.2021.  pedagog

21. ožujka obilježava se Svjetski dan osoba s Down sindromom. Datum simbolizira tri reprodukcije 21. kromosoma, što je glavno genetsko obilježje osoba s Down sindromom. U znak podrške, promicanja i prihvaćanja različitosti, taj dan oblačimo šarene čarape. Naši učenici su s veseljem podržali ovu akciju te sa svojim učiteljicama i učiteljima razgovarali o tome koliko bogatstvo se krije u našim različitostima. Stoga svi zajedno učimo uživati i cijeniti svaku posebnost i razliku koja nas čini jedinstvenima,  stvarajući na taj način bolje društvo.

Međunarodni dan prava žena 08.03.2021.  pedagog

Godine 1977. Ujedinjeni narodi proglasili su 8. ožujka "Međunarodnim danom prava žena" koji se od tada obilježava svake godine te simbolizira dugu povijest borbe za ženska prava, pravo glasa i pravo na rad. Tim povodom, učenici 6.a razreda uz podršku pomoćnice u nastavi Nataše Margaret Mitrovski, svim djelatnicama naše škole poklonili su ruže te na taj način osvijestili važnost doprinosa žena društvu u Hrvatskoj, svijetu i našoj školi.

Čestitkama se pridružuje i Osnovna škola Klinča Sela te želi sretan Međunarodni dan žena! Smile

DAN RUŽIČASTIH MAJICA 01.03.2021.  pedagog

Svake godine, zadnju srijedu u veljači obilježavamo Dan ružičastih majica - Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Želimo da se učenici u školi osjećaju sigurno, uče i poštuju jedni druge. U videu možete pogledati radove naših učenika.

Dan ružičastih majica, 24.2.2021.

Dan sigurnijeg interneta 10.02.2021.  pedagog

Dan sigurnijeg interneta obilježili smo 9. veljače, a ove godine tema je bila Zajedno za bolji internet.

Tim povodom učenicima petih razreda podijeljena je brošura Kako se zaštiti u svijetu interneta i mobilnih telefona koja je namijenjena učenicima i njihovim roditeljima, a izradila ju je Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja. Brošura se izrađuje i tiska svake školske godine te je zamišljena za jednu generaciju učenika (petih razreda). Svi učenici predmetne nastave upoznati su s 5 savjeta za sigurno korištenje interneta.

Globalni dan školske igre 05.02.2021.  pedagog

Učenici razredne nastave matične i područnih škola pridružili su se projektu Globalni dan školske igre u kojem sudjeluju učenici iz cijelog svijeta. Cilj ovih aktivnosti je osvijestiti kod učenika važnost igre koja im pomaže u cjelokupnom razvoju. Učenici su u školu donijeli društvene igre, kockice, igre građenja, slaganja, jedino pravilo bilo je da igre ne smiju biti digitalne kako bi jedan dan u potpunosti posvetili pažnju interakciji sa svojim vršnjacima. Učiteljice su kreiranje igre i pravila prepustile učenicima. Na taj način djeca uče organizirati svoje vrijeme, koriste maštu i razvijaju nove ideje. Učiteljica Marija Brajković prijavila je našu školu za sudjelovanje u ovom projektu i povodom toga izradila plakat za poticaj učenicima na uključivanje u igru. Na videu možete vidjeti mali dio atmosfere s našeg Globalnog dana školske igre. Osmijesi govore sve. :)

VIDEO GLOBALNI DAN ŠKOLSKE IGRE

KREATIVNA KARANTENA 31.03.2020.  pedagog

U ovim neobičnim vremenima mnoge stvari se odvijaju drugačije od uobičajenog, a jedna od njih je i nastava. Donosimo jedan pozitivan primjer.

Učenici 5. razreda naše škole prošli su tjedan u virtualnim učionicama iz povijesti obrađivali temu “Osnutak Rima” u sklopu koje su imali kreativan zadatak; izraditi strip kojim će prikazati legendu o osnivanju Rima ili napraviti maketu sedam brežuljaka na kojima je osnovan grad Rim.

Učenici su bili vrlo kreativni i maštoviti, vježbali motoričke vještine, učili u skladu sa suvremenim konceptima Škole za život te bili u duhu sa susjednom Italijom s kojom svi suosjećamo.

Teško je izabrati najbolje radove jer svi su oni jako dobri, zato ove u virtualnoj izložbi možemo smatrati oglednim primjerima, nekima od mnogih odličnih!

Kliknite i pogledajte fotografije radova na virtualnom panou. Po panou se možete kretati kako bi vidjeli sve fotografije. Uživajte!

Nikolina Golub, učiteljica povijesti

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 19.11.2019.  enovinari

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

U našoj školi obilježavamo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.

Učenici su u svim razredima upalili svijeću u spomen na sve žrtve te gledali video uradak koji su u suradnji s povijesnom grupom koju vodi učiteljica Nikolina Golub pripremili učenici osnovne škole "Siniša Glavašević" iz Vukovara.

Svi koji žele mogu u predvorju škole donirati dobrotvorni prilog koji će učenici osmih razreda naše škole predati svojim kolegama iz spomenute vukovarske škole u sklopu izvanučioničke nastave u Vukovar.

Tekst: Nikolina Golub prof.
Photo: enovinari

Povijest nisu samo suhoparni podatci ... 08.11.2019.  enovinari

Kako su praljudi izrađivali odjeću Kako su praljudi izrađivali odjeću

U predvorju naše škole postavljena je izložba koja prikazuje rezultate radionice učenika 5. razreda "Kako su praljudi izrađivali odjeću".

Navedena radionica održana je u sklopu redovne nastave povijesti te je svaki učenik imao priliku izraditi neki odjevni predmet koristeći samo krzno, špagu i drveni štapić. Novi pristup nastavi povijesti dio je općeobrazovne reforme 'Škola za život' kojoj je cilj pokazati učenicima ali i njihovim roditeljima, obiteljima i svima koji će vidjeti izložbu u školi da povijest nisu samo suhoparni podatci; bitke, osobe i silne godine već i svakodnevnica, obični ljudi i način na koji su živjeli kroz pojedina povijesna razdoblja.

Učenici su vrlo pozitivno reagirali na radionicu, mnogi su bili vrlo kreativni te su samoinicijativno dovršavali svoje odjevne predmete kod kuće, dok su drugi zaključili da im ovakva vrsta praktičnog rada nikako ne leži čime su dobili jednako važnu informaciju u odabiru hobija, područja interesa pa i izbora budućeg zanimanja.

Tekst: Nikolina Golub prof.

1 | 2 »

8 dana do proljetnog odmora [28.3.2024.]