Božićna humanitarna akcija 16.12.2020.  pedagog

Božićna humanitarna akcija

Kao i dosadašnjih godina, i ove godine su učenici OŠ Klinča Sela sudjelovali u Božićnoj humanitarnoj akciji Karitativne skupine koju vodi vjeroučitelj Josip Kunac. Zadnjih godina smo se iskazali kao veliki prijatelji djece s teškoćama u razvoju koja su smještena i školuju se u Centru za odgoj i obrazovanje Velika Gorica. Posjećivali smo ih s didaktičkim igračkama koje ste donirali za njih i družili se s njima.

Iako je ova godina drugačija, nismo zaboravili na naše prijatelje. Nažalost, zbog epidemioloških mjera, izostalo je zajedničko druženje djece. Međutim, ova nepogoda s koronom nije nas uspjela slomiti jer se srce naših roditelja i djece pokazalo u najplemenitijem obliku. Mnoštvo darova i ukrasnih vrećica sa slatkišima, kojima smo željeli uljepšati Božić tamošnjoj djeci, svakodnevno je pristizalo u kabinet vjeronauka po kojemu se na kraju nije moglo ni hodati od silnih darova. Bio je to nevjerojatan prizor za pamćenje, Božićno čudo i eksplozija dobrote, ljubavi i plemenitosti.

Dragi roditelji, hvala Vam na ovom činu dobrote, hvala Vam što djecu svi zajedno potičemo i usmjeravamo na činjenje dobra, posebice prema onima koji su najpotrebniji naše ljubavi i pažnje. Hvala i svim našim učenicima koji su s veseljem donosili vrećice, izrađivali čestitke i ispunjavali kabinet poklonima i osmijesima. Slike govore više od riječi. Pogledajte ih i budimo ponosni zbog svega što činimo.

Zaštitinik pčela i pčelara 09.12.2020.  pedagog

Sveti Ambroije zaštitnik pčela i pčelara Sveti Ambroije zaštitnik pčela i pčelara Sveti Ambroije zaštitnik pčela i pčelara

7.12., povodom svetog Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, obilježili smo Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka u prvim razredima matične i područnih škola. Učenici su sa svojim učiteljicama razgovarali o važnosti pčela i njihovom marljivom radu. Na poklon su dobili teglicu meda i prigodnu slikovnicu
"Pčelica Jelica i medo Edo".

SVETI NIKOLA 08.12.2020.  davorka.gorek

Sveti Nikola daruje malene

Sveti Nikola nam je došao kao i svake godine. Naši dobri i marljivi učenici  dobili su simboličan poklon. Hvala mu!

Stoti dan škole 05.03.2020.  zivosevic

Sto radni dana od početka škole. Projektni dan u učionicama naše škole: sto riječi, sto zadataka, sto vježbi, igra, pjesma ....

Fašnik na nastavi 25.02.2020.  enovinari

Susret s književnicom 16.02.2020.  enovinari

Susret s književnicom Željkom Horvat-Vukelja Susret s književnicom Željkom Horvat-Vukelja

Povodom Valentinova i Međunarodnog dana darivanja knjiga, 14.2., u našoj školi održan je književni susret sa Željkom Horvat-Vukelja za učenike razredne nastave. Učenici su pokazali veliko oduševljenje i uzbuđenje prilikom susreta. Pripremajući papiriće za autograme, s velikim osmjesima ulazili su jedan po jedan u učionicu. Književnica je na zanimljiv i pristupačan način održavala njihovu pažnju tijekom cijelog susreta prepričavajući im svoje priče te je uključila i neke učenike u prezentaciju čineći ih na taj način važnima. Oduševljenja i suradnje s obje strane nije manjkalo. Književnica je svakako potaknula sve učenike na čitanje pa čak i one koji još nisu čitači kojima je savjetovala da čitaju što više slikopriča kako bi što prije počeli čitati i ostala djela. Nakon oba susreta, naši učenici su strpljivo čekali da dobiju svoje potpisane knjige koje su odlučili kupiti kao trajnu uspomenu na ovaj događaj. Neki od njih su se i posebno zahvalili našoj književnici, a neki su čak predali i svoje slikopriče autorici kako bi ona imala uspomenu na njih. Učenici su do kraja dana prepričavali jedni drugima svoje utiske sa susreta čime možemo zaključiti da je književnica na njih ostavila vrlo snažan dojam. Tko zna, možda za koju godinu, netko od njih postane naš poznati književnik!

Tekst: Antonija Karamatić, pedagog.

SRETAN BOŽIĆ I NOVA 2020. godina 23.12.2019.  enovinari

Projekt UKI - završna konferencija 26.11.2019.  enovinari

UKI PROJEKT završna konferencija

U našoj školi 26. studenoga 2019. održana je završna konferencija projekta „Umijeće korištenje informacija“. U sklopu projekta, koji je trajao dvije godine, stručno su se usavršavali učitelji koji su kasnije uspješno provodili izvannastavne aktivnosti. Učenici su imali priliku sudjelovati u osam izvannastavnih aktivnosti: Program poticanja čitalačke pismenosti, Priče iz Klinče, Wings of story, Tradicijske vrijednosti Kupinca i Prigorja, Croatian Makers, Program poticanja medijske pismenosti na engleskom jeziku, Razvoj školstva u Općini Klinča Sela i Putujmo s knjigama te radionicama na Institutu Ruđer Bošković u obliku terenske nastave. Na ovaj način unaprjeđivane su različite informacijske pismenosti – digitalna, medijska, čitalačka, multikulturalna, prirodoslovna pismenost te razvoj kompetencija pismenosti na engleskom jeziku.

1 | 2 | 3 »

9 dana od početka drugog polugodišta [18.1.2021.]