Čestitka 22.12.2023.  lvinovrski

Dan Škole, 24. svibnja 24.05.2023.  dkuhar

U obliku fotoalbuma.
Učenica generacije Nika Pustaj 8.a.
Nagrađeni učenici - uručivanje nagrada.
Svečana podjela svjedodžbi osmašima, 7. srpnja 2022.

Hvale vrijedna, tradicionalna gesta Općine Klinča Sela nije izostala niti krajem ove nastavne godine. Svim zaslužnim učenicima, na svečan i dostojanstven način uručene su nagrade.

Svečanost su uveličali roditelji, prijatelji, razrednice osmaša, stručno vodstvo Škole te veliki broj nastavnika.

Posebna poslastica je bila NIkina zahvala u kojoj naglašava i ističe zasluge prvenstveno svojim roditeljima i svim nastavnicima od prvog do osmog razreda,  kao i prijateljima iz razreda.

Dodatni ugođaj i oduševljenje potaknuo je milozvučni, tehnički dotjeran lirski sopran učenice Mariele Marčinković.

Božićna priredba 23.12.2021.  sanja.susnjara1

Dragi učenici i roditelji,

i ove godine u vaše domove donosimo duh blagdana, pripremili smo kratku priredbu uoči Božića i nadolazećih blagdana, koju ćete moći premijerno pogledati 24. prosinca 2020. u 18 sati na poveznici.

Pogledajte i sudjelujte s nama u pisanju čestitki i želja u nadolazećoj 2022. godini!

DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE 17.11.2021.  nikolina.pucar

četvrtak, 18. studenoga, je državni praznik Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. U našoj školi smo taj dan obilježili na nekoliko načina.

Jutros je na početku prvoga sata održana svečana akademja na pandemijski način, preko razglasa u svakoj učionici. Učenicima i zaposlenicima se obratio ravnatelj Ivo Karača, povjesničar po struci, s nekoliko prigodnih riječi kojima je poučio i/ili podsjetio na događaje prije 30 godina. Nakon toga uslijedio je literalni program koji je sa svojom izvannastavnom skupinom pripremio učitelj hrvatskog jezika Željko Jerečić.

Tijekom listopada i studenog učenici 8.a razreda sudjelovali su u interdisciplinarnom projektu povijesti (mentorica Nikolina Golub) i likovne kulture (mentorica Lana Martinović). Projekt se bazirao na knjizi mlade autorice Ani Galović "Mama, ne vidim nebo", o djeci koja su izgubila život tijekom i neposredno nakon bitke za Vukovar. Rezultat projekta je digitalna interaktivna slikovnica čija je glavna poruka mir kao glavna vrijednost, a koju su učenici svih razreda obrađivali na satovima razrednika

Knjiga 'Mama, ne vidim nebo' dostupna je za posudbu u našoj knjižnici.

U predvorju škole postavljena je instalacija koja je nastala kao rezultat projekta 7.a razreda i asistentice Nataše Margaret Mitrovski, a koja slikovito prikazuje najupečatljivije simbole vukovarske bitke. Instalacija je upotpunjena križem od recikliranih materijala u spomen 34 djece koja su izgubila život 1991. i početkom 1992. u Vukovaru. Osim svega spomenutog, školski panoi i improvizirani mini izložbeni prostori obilježeni su golubicama mira te likovnim radovima inspiriranih ratnim zbivanjima; dječjim radovima učenika naše škole od prvog do osmog razreda.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti osuđeni su da je ponove (George Santayana) - zato se mi sjećamo.

U petak 15.10.2021. u PŠ Repišće učenici i učiteljice obilježili su Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici su održali priredbu koju Vam prenosimo putem niže navedene poveznice. Također su uživali u jesenskim plodovima te isprobali domaću sirnicu koju im je pripremila kuharica Vesna Kolinger. Iako zbog epidemioloških mjera nisu mogli pozvati roditelje na degustaciju, učenici su bili zadovoljni obilježavanjem ovih važnih dana. Učenici produženog boravka Matične škole prigodno su uredili zid knjižnice što možete vidjeti na slici.

PRIREDBA PŠ REPIŠĆE

SRETAN DAN DRŽAVNOSTI! 29.05.2021.  marija.brajkovic

Svim učenicima, roditeljima i djelatnicima OŠ Klinča Sela želimo sretan Dan državnosti!

Učenici i učiteljice iz produženog boravka

A kako su učenici PŠ Repišće obilježili ovaj važan dan, pogledajte na linku dolje.

KLIKNI ZA VIDEO

DAN DRŽAVNOSTI 28.05.2021.  nikolina.pucar

Danas smo u našoj školi obilježili Dan državnosti, državni praznik kojeg obilježavamo 30. svibnja u spomen na konstituiranje prvog demokratski izabranog hrvatskog višestranačkog Sabora 1990. godine.

Praznik je obilježen uz poštivanje svih epidemioloških mjera, međutim i dalje emotivno i angažirano. Učenicima i zaposlenicima škole obratio se naš ravnatelj Ivo Karača putem razglasa kojim su opremljene sve učionice i uredi u školi, a potom su učenici 8. c razreda s mentoricom, učiteljicom povijesti Nikolinom Golub, prošli školom izvodeći koračnicu prikladnog teksta koji su sami osmislili. Osobito se angažirao 'predvodnik' osmaša u pjesmi Luka Karlovčec, koji je samoinicijativno napamet naučio čitav tekst te gorljivom izvedbom motivirao kolege iz razreda kao i ostale učenike a i pokojeg zaposlenika škole.

Učenici su slavljeničku atmosferu nastojali pronjeti i ostatakom mjesta počasnim krogom oko škole, a na posljetku su snimili čestitku i za sve vas koju možete pogledati klikom na link: OSMI RAZRED IZ KLINČE,            ČESTITA DAN POBJEDE

Svim mještanima Klinča Sela, učenicima, roditeljima i ostalim dobronamjernim posjetiteljima naše stranice čestitamo Dan državnosti!

1 | 2 | 3 | 4 »

8 dana do proljetnog odmora [28.3.2024.]