Odgođen književni kviz 27.04.2017.  sanja.susnjara1

Dragi učenici i članovi Društva pametne knjige,

moramo Vas obavijestiti kako je književni kviz Twist na bazenu odgođen do daljnjega.

Hvala na razumijevanju, a o novome terminu kviza uskoro.

Vaša knjižničarka

Završena akcija prikupljanja knjiga 29.03.2017.  sanja.susnjara1

Završena je akcija prikupljanja knjiga za „Naš kutić za čitanje“ koju smo organizirali povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga u okviru nacionalne kampanje Čitaj mi.

Akcija je trajala od 14. veljače do 22. ožujka 2017.  Sa ponosom možemo reći kako su prikupljena 64 naslova u 73 primjerka ukupne novčane vrijednosti od 2 228,40 kuna. Hvala svim učenicima i djelatnicima Matične škole i Područnih škola Kupinec i Repišće na velikome odazivu u ovoj akciji!

Akcija darivanja slikovnica još traje 16.02.2017.  sanja.susnjara1

Obzirom na veliki odaziv učenika i djelatnika naše škole, akcija prikupljanja slikovnica za "Naš kutić za čitanje" Društvenog doma Klinča Sela, produljena je do 22. ožujka.

Valentinovo 16.02.2017.  sanja.susnjara1

U sklopu obilježavanja Dana darivanja knjiga, organizirali smo radionicu za niže razrede na temu Valentinova. Kako 14. veljače nije isključivo početak udvaranja ptica, zapitali smo se kako izgledaju i druge zaljubljene životinje?

Sve je bilo u znaku ljubavi, čak smo i same životinje oblikovali od malih, velikih i šarenih srca.

Ako vas zanima kako izgledaju zaljubljene ribe, medvjedići, puževi i leptiri, navratite u školsku knjižnicu i pridružite se darivateljima slikovnica koje skupljamo za "Naš kutić za čitanje" društvenog doma Klinča Sela.

Moja prva knjiga 10.02.2017.  sanja.susnjara1

U petak, 3. veljače u knjižnici je održana radionica za sve zainteresirane učenike za natječaj Moja prva knjiga. Radionicu su u prosincu prošle godine kod nas održale članice udruge Kalibra za učenike trećih razreda. Moja prva knjiga, državni je natječaj za učenike osnovnih škola kojemu je svrha poticanje mašte i kreativnosi kroz pisanje i ilustriranje vlastite slikovnice. Glavna nagrada ujedno je i tiskanje najbolje slikovnice koju biraju poznati hrvatski književnici, a druga i treća nagrada su poklon paketi, pohvalnice i priznanja.

Tema priče može biti:

Prijateljstvo  i ljubav

Dječja prava

STOP nasilju

Ljubav i briga prema prirodi

Moja pustolovina

Ili maštovita i kreativna priča prema tvom osobnom izboru

LETAK

Akcija darivanja slikovnica 02.02.2017.  sanja.susnjara1

Međunarodni dan darivanja knjiga obilježava se 14. veljače, knjižničari u Hrvatskoj obilježavaju ga prikupljanjem slikovnica i dječjih knjiga pod geslom Čitam, dam, sretan sam! Cilj akcije je prikupiti i darivati potrebitu djecu, obzirom da svako treće dijete u Hrvatskoj nema niti jednu slikovnicu ili dječju knjigu.  (Istraživanje je proveo UNICEF 2012. godine)

Pozivaju se učenici da daruju slikovnicu koju su prerasli ili im nije više zanimljiva školskoj knjižnici. Prikupljene knjige poklonit će se "Našem kutiću za čitanje" Društvenog doma Klinča Sela

AKCIJA TRAJE OD 6. DO 13. VELJAČE 2017. Akcija je organizirana u okviru nacionalne kampanje "Čitaj mi".

Posjet učenika iz Područne škole Repišće 14.12.2016.  sanja.susnjara1

Našu školu posjetili su prošli tjedan učenici Područne škole Repišće. Zavirili smo u svijet Fantastičnih letećih knjiga gospodina Morrisa Lessmorea. Ova prekrasna priča Williama Joycea približila nam je svijet knjiga i čitanja.

Crtali smo ono što nam se iz priče najviše svidjelo.  A neki su čak čvrsto odlučili postati knjižničari!!!

A gdje su bili poslije knjižnice pogledajte ovdje:  http://www.os-klinca-sela.skole.hr/podrucne.php?itemid=2399

Drugi razred u knjižnici 21.10.2016.  sanja.susnjara1

Našu školu i knjižnicu posjetili su učenici drugog razreda Područne škole Repišće. Osim upoznavanja i razgledavanja knjižnice naučili smo sve o časopisima.  Kroz radionicu smo saznali što znači rubrika, sadržaj i naslovnica, te što je tjednik, mjesečnik i godišnjak.

Zabavljali smo se čitanjem i pregledavanjem omiljenih dječjih časopisa Prvi izbor, Smib i Radost, a onda smo sve naučeno primijenili u kvizu znanja.

1 | 2 »

72 dana do početka nastavne god. [4.XI.2017.]