Humanitarna akcija 2017. 15.12.2017.  sanja.susnjara1

HUMANITARNA AKICJA plakat1

Krajem prvog polugodišta pokrenuli smo izradu keramičkih predmeta u našoj školi, inicijatori ove lijepe priče su učiteljica Marina Rasinec Sečen i knjižničarka Sanja Šušnjara Raić. Za sada keramikom su se bavili učenici od prvog do četvrtog razreda u sklopu slobodnih aktivnosti Ručni rad, voditeljice Marine Rasinec Sečen i Likovne skupine, voditeljice Dijane Markoci uz suradnju sa voditeljicama radionica za modeliranje gline, Inkluzivnog centra za djecu "Prefectus" i knjižničarke koja je pomogla pri tehničkom dijelu rada sa peći i pečenjem keramike, svoj nesebični doprinos u kreativnom radu bojanja i oslikavanja kreamike dali su učenici 4. b sa razrednicom Željkom Ivošević.   Kako bi cijela priča pronašla svoje mjesto u ovome predblaganskom raspoloženju, odlučili smo organizirati prodajnu izložbu svih naših radova na Božićnom humanitarnom sajmu koji će se održati 22. prosinca, od 16:30 u prostorijama naše škole. Sav prikupljen novac namjenjen je za kupnju pribora za crtanje i pisanje za Dječji odjel Klinike za infektivne bolesti "Dr. Fran Mihaljević". Kakva bi to humanitarna akcija bila da joj se nije pridružio Klub volontera viših razreda, voditeljice Sonje Gjuraš Jovanović uz pomoć Maje Budišćak koje će organizirati prigodnu tombolu i Eko skupina, voditeljice Irene Horvatinčić koji će prodavati kolače i zadnji ali ne i najmanje važni su učenic članovi Zelenih knjižničara, koji će prodavati radove izrađene na radionicama u knjižnici.

Nekoliko fotografija što smo napravili do sada.

Radionica izrade čestitki u knjižnici 13.12.2017.  sanja.susnjara1

Učenici Učenici

Danas je u knjižnici održana radionica izrade čestitki povodom Božića i Nove godine. Najvažnije od svega je da smo se jako dobro zabavili uz priču, druženje i prigodu glazbu, a da nije nedostajalo rezultata, svjedoče fotografije.

Čestitke Čestitka Učenici Učenici Učenici

Posjet Repišću 13.12.2017.  sanja.susnjara1

Prvašići i drugašići

Knjižničarka je posjetila učenike u Područnoj školi Repišće. Učenici prvog i drugog razreda upoznali su se sa slikovnicom Cmoljac zna!-Gdje stanuje knjižnica, autorice Željke Vrbančić. Kroz ovaj lik simpatilčne buhe koja svake srijede dolazi u knjižnicu po knjige prvašići su naučili što je to knjižnica, što sve knjižnica posjeduje i što se u njoj može raditi, dok je drugi razred izradio plakate sa pravilima koje Cmoljac poštuje kada dolazi u knjižnicu. Treći razred je naučio sve o procesu nastajanja knjiga, a četvrti razred pokazao je da se vrlo vješto kreće kroz referentnu građu. Kroz nekoliko dana prvi i drugi razred uzvratit će posjet.

Nagrađeni učenici 07.12.2017.  sanja.susnjara1

Jučer smo u knjižnici organizirali malu dodjelu nagrada za učenike pobjednike Natječaja za najbolje likovno rješenje članske iskaznice za 2017./2018. školsku godinu. Zahvaljujemo pokroviteljima Cine Staru  na kino ulaznicama  i Školskoj knjizi na knjigama za učenike!

Darovi za nagrađene Darovi za nagrađene Nagrađeni učenici Članovi povjerenstva Teo Radman 7.a Lana Jambrešić 7.a Leonarda Križić 7.b Ella Palčić 7.b

Nove članske iskaznice 13.11.2017.  sanja.susnjara1

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, završen je i Natječaj za najbolje likovno rješenje članske iskaznice školske knjižnice. Učenici sedmih razreda vrlo su predano pristupili interpretaciji motiva VRATA KNJIŽNICE i pri tome ostvarili zavidnu razinu originalonosti u likovnom izričaju i pri pronalaženju odgovarajućeg rješenja na zadane pojedinosti Natječaja. Time su jako otežali posao članovima Povjerenstva za odabir najboljeg likovnog rješenja članske iskaznice Školske knjižnice "Klinča Sela" za 2017./2018. školsku godinu (Povjerenstvo: Lana Martinović, Davorka Gorek i Sanja Šušnjara Raić).

Posjet Kupincu u Mjesecu hrvatske knjige 10.11.2017.  sanja.susnjara1

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige knjižničarka je posjetila učenike u Područnoj školi Kupinec. Učenici prvog razreda upoznali su se sa knjižničarkom i kroz igru su naučili razlikovato knjižnicu od knjižare, upoznali su se sa pravilima školske knjižnice i  razgovorom prvašići su pokazali da znaju razlikovati slikovnice, časopise i knjige. Učenike drugog razreda posjetila je Maca papučarica te ih naučila aktivnom slušanju, učenici su izradili mace koje će ih podsjećati na važnost urednosti u domu i školi. Učenici trećih razreda su kroz samostalni i skupni rad odgonetnuli proces nastajanja knjige i prikazali to na panou. A da im nisu strani rječnici, leksikoni i enciklopedije kroz radne listiće pokazali su četvrtaši. Pogledajte fotografije!

Prvi razred Prvi i treći razred Drugi razred Drugi razred Drugi razred Drugi razred Mace papučarice Drugi i četvrti razred Treći razred Četvrti razred

Slika4 Izvučeni su pobjednici koji su sudjelovali i točno ispunili Nacionalni kviz za poticanje čitanja.

ČESTITAMO DAVIDU ŠIMUNOVIĆU!!!

Završna svečanost održala se u srijedu, 15.11. 2017. u 12 sati, u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice (Hrvatske bratske zajednice 4).

Sanja Pilić: Pošalji mi poruku 03.11.2017.  sanja.susnjara1

Ovaj roman govori o djevojčici Sofiji i dječaku Matu koji su ponešto drugačiji, ali opet dosta slični svojim vršnjacima. Sofija sa ostatkom svijeta komunicira preko interneta, a Mat je šutljiv i tajanstven. Njihova ljubavna veza nije tipična za njihove godine zbog toga što Mat ima teško bolesnu majku.

Preporučila bih ovaj roman svima jer svatko od nas ima neke probleme koji ga muče i jedna od poruka romana jeste da probleme treba podijeliti s drugima.

Lana Jambrešić 7.a

1 | 2 | 3 | 4 »