Obavijest za roditelje budućih prvašića 13.07.20.  pedagog

Dragi roditelji/skrbnici,

veselimo se što će Vaše dijete postati učenikom naše škole i što ćemo sljedećih nekoliko godina zajedno sudjelovati u njegovom odgoju i obrazovanju, u razvoju njegove osobnosti.

Početak školovanja je za dijete jedno od najznačajnijih razdoblja u životu. Od sada će se pred njega iz dana u dan postavljati sve veći zadaci. Ono će upoznavati mnogo novih osoba - vršnjaka i odraslih, brzo će širiti znanja o svijetu oko sebe i sebi samom.

Dijete će u školi  naći brojne prilike za provjeru svojih sposobnosti i njihovo razvijanje. Naša je zajednička obveza omogućiti mu svestrani razvitak, stvaranje pozitivne slike o sebi, izgradnju povjerenja u sebe i svoje mogućnosti, kao i povjerenja u ljude općenito.

Do početka školske godine ostalo je još nekoliko mjeseci. Nemojte ih ispuniti učenjem čitanja i pisanja – to prepustite nama. Iskoristite to vrijeme za psihičku i fizičku pripremu djeteta koja će mu olakšati susret sa školom, a svima zajedno donijeti puno više osjećaja radosti, nego strepnje, straha i bojazni pred nečim  novim i nepoznatim.

• Tijekom ljeta češće prošećite s djetetom putem do škole i ukazujte na sigurno ponašanje  u prometu.
  • Zajedno s djetetom uredite njegov radni kutak; navikavajte ga da se sam brine o njegovoj urednosti jer ćemo to tražiti i u učionici.
  • Privikavajte dijete na pravilan ritam dana ( ustajanje i lijeganje u približno isto vrijeme, spavanje noću 9-10 sati ).
  • Upućujte dijete na pravilno držanje tijela prilikom sjedenja i pri nošenju školske torbe.
  • Potičite dijete na druženje i igru s drugom djecom.
  • Potičite dijete na igre spretnosti, snalažljivosti i  orijentacije: razvijajte pojmove lijevo-desno,  gore-dolje, unutar-izvan.
  • Upućujte dijete na redovno održavanje osobne higijene, samostalno odijevanje i obuvanje.
  • Razgovarajte s djetetom što više, odgovarajte na njegova pitanja i podržavajte njegovu znatiželju za novim spoznajama.
  • Prvi dan nastave osigurajte dovoljno slobodnog vremena kako biste bili uz svoje dijete, pomogli  mu u snalaženju u novoj sredini i zajedno s njim podijelili veselje i ponos zbog polaska u školu.

S obzirom na epidemiološku situaciju, roditeljski sastanak ćemo imati krajem kolovoza ili početkom rujna, ako nam to situacija bude dozvoljavala. Tada ćete upoznati učiteljice i potpisati upisnice. Do tada odmarajte i uživajte sa svojom djecom!

Sretan početak i uspješno školovanje!

Stručna služba škole

Ostali članci u rubrici: OBAVIJESTI [+]